Продавець mbbm.com.ua розвиває свій бізнес на Prom.ua 6 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
2327 відгуків
promo_banner
Магазин МоБіБуМ
+380 (67) 522-64-09
+380 (50) 993-92-11
+380 (67) 522-59-49
+380 (50) 014-05-35
Додати відгук

TWS навушники | Повністю бездротові навушники

Натисніть щоб потрапити до групи Натисніть щоб перейти до

Що таке TWS (true wireless stereo) навушники та як це працює.

TWS-навушники з кожним днем стають все популярнішими. Сам термін TWS ( True Wireless Stereo ) перекладається як  по-справжньому бездротове стерео  і означає навушники, які не пов'язані дротом ні зі смартфоном, ні між собою.

Цей клас пристроїв з'явився у грудні 2016 року, коли Apple представила свої перші TWS-навушники AirPods. І сьогодні ця компанія займає лідируючу позицію на ринку.

У чому плюси TWS-навушників

Найбезпосереднішою перевагою є те, що ви не маєте справу з проводами. Нема ризику сплутати або випадково зламати тонкі кабелі. У вас є два окремі навушники у футлярі, який заряджає їх самостійно. У кейсі є акумулятор, який дає змогу продовжити час автономної роботи. Для порівняння, звичайні бездротові навушники треба заряджати кожні кілька годин прослуховування. Сучасні TWS з урахуванням зарядки від кейсу можуть забезпечити більше доби чистого часу звучання.

Чи важлива версія Bluetooth у навушниках

Версія Bluetooth є важливою, але не завжди з причин, про які ви можете подумати. Наприклад, Bluetooth 5.0 насправді не впливає на якість звуку, тому його наявність на борту не означає, що вони будуть звучати краще за пару, яка використовує версію 4.2. Натомість збільшиться дальність дії та стабільність підключення. 

Які кодеки використовують для передачі звуку на навушники TWS і на що це впливає

Для пристроїв Android кодеки Qualcomm aptX, aptX LL, aptX Adaptive, aptX HD, aptX Lossless зазвичай краще, ніж SBC (кодек піддіапазонів), який є стандартним кодеком, що підтримується всіма аудіопристроями Bluetooth . Основна причина в тому, що aptX має більшу пропускну здатність, ніж SBC, що може позитивно вплинути на якість звуку. AptX Adaptive також автоматично регулює швидкість передачі даних у реальному часі, щоб забезпечити плавне відтворення та зменшити втрати.

AAC (Advanced Audio Codec) також поширений і є кращим кодеком, який використовує YouTube. Хоча користувачі iPhone отримують з цього зиск, на телефонах Android це не так важливо. Samsung має власний кодек Scalable, вперше представлений у Galaxy Buds. Його мета – бути адаптивним, щоб швидкість передачі даних та швидкість з'єднання не впливали на те, що ви слухаєте. Він призначений тільки для навушників Samsung, тому не прийнятий іншими брендами як LDAC від Sony. Він також має змінну швидкість передачі даних, хоча поки що не набув широкого поширення.

TWS-навушники та якість звуку

Очевидно, одним з головних критеріїв при виборі навушників, як TWS або звичайних, є якість звуку. І тут є маса нюансів та помилок.

За конструкцією всі TWS-навушники діляться на два типи:  внутрішньоканальні  та  вкладиші . Дуже багато залежить вже від цього параметра, тому відразу розглянемо, у чому їх відмінності.

TWS-навушники вкладки

Це навушники, які розміщуються у вушній раковині та не закривають щільно вушний канал. Прикладом таких пристроїв є Apple AirPods 1/2 і AirPods 3 або схожі за конструктивом   Hoco ES39  і Hoco EW10

Їхньою головною перевагою є саме той факт, що вушний канал залишається відкритим. Відповідно, в таких навушниках не створюється відчуття "вакууму" у вухах, не блокуються повністю зовнішні звуки і не чути голосно свій голос під час розмови.

Вкладиші дуже зручно використовувати як гарнітуру. Вони швидко і легко вставляються у вуха, мають один розмір і не створюють дискомфорту при носінні.

Головним недоліком вкладишів є той самий відкритий вушний канал. Справа в тому, що тільки при повній ізоляції зовнішніх звуків можна досягти найбільш глибокого басу і якісного звучання.

Внутрішньоканальні TWS-навушники

Внутрішньоканальні навушники, як випливає з назви, вставляють безпосередньо у вушний канал, ізолюючи його від зовнішніх звуків. Такі навушники завжди постачаються із комплектом змінних амбушюр (насадок) різного розміру для врахування фізіологічних особливостей кожного користувача.

Прикладів внутрішньоканальних TWS-навушників маса: Apple AirPods Pro, Xiaomi Redmi Airdots 2 , Redmi Buds 3 Lite , Baseus W3 Encok  та багато інших.

Звичайно ж, сам тип навушників абсолютно нічого не говорить про якість звуку, але, як мінімум, внутрішньоканальні навушники будуть давати більше басу на галасливій вулиці, ніж вкладки. За інших рівних, звук внутрішньоканальних навушників буде більш багатим і насиченим, особливо в галасливому місці.

Розмір динаміка TWS-навушників не впливає на якість звуку!

Багато виробників вказують розмір динаміків своїх TWS-навушників, іноді навіть на цьому акцентують. Особливо це простежується у китайських компаній. Насправді ж, розмір динаміка не має  жодного  відношення до якості звучання і лише вводить в оману покупця.

Багато моделей з крихітним динаміком (~6 мм) видають глибший і якісніший бас, ніж навушники з величезними динаміками (~14 мм). Найкращим прикладом можуть бути згадані Sony WF-1000XM3 (6 мм динамік) та Huawei FreeBuds 3 (14.2 мм динамік). Навушники від Sony звучать на порядок краще по всьому частотному діапазону, видаючи більш глибокий бас і вищі частоти.

Тому на розмір динаміків не слід особливо звертати увагу при виборі TWS-навушників!

Використання TWS-навушників як гарнітура

Багато людей купують TWS-навушники для використання, у тому числі як гарнітуру (для розмови по телефону). Потрібно розуміти, що не всі TWS-навушники добре справляються із цим завданням.

Насамперед, не забуваємо про конструкцію навушників. Вкладиші будуть найзручнішими в цьому плані.

Час автономної роботи

Необхідність регулярної підзарядки - це, напевно, один із найнеприємніших нюансів TWS-навушників. При виборі звертайте увагу на об'єм акумуляторів як гарнітури, так і зарядного кейсу - чим більше, тим краще. Виробники зазвичай заявляють час автономної роботи пристрою, але тут можуть бути нюанси. Наприклад, може відрізнятися енергоспоживання в режимі телефонної розмови та прослуховування музики, тому насправді час автономної роботи може виявитися меншим за заявлений.

 

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner