Продавець mbbm.com.ua розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
2701 відгук
promo_banner
Магазин МоБіБуМ
+380 (67) 522-64-09
+380 (50) 993-92-11
+380 (67) 522-59-49
+380 (50) 014-05-35
Додати відгук

Обігрівачі електричні | Тепловентилятори і теплові гармати

Що вибрати – теплову гармату чи конвектор?

Вибір обігрівальної техніки сьогодні досить великий. І покупцю в цьому різноманітті найчастіше буває непросто зорієнтуватися. Вирішуючи, який вибрати прилад для опалення - теплову гармату або конвектор, краще спочатку познайомитися з особливостями роботи різних пристроїв, їх перевагами, недоліками, застосуванням даної техніки, щоб зрозуміти, що саме підійде в тих чи інших випадках.

Теплові гармати: особливості техніки

Теплову гармату можна назвати одним із найефективніших приладів опалення. Це потужна техніка із високою продуктивністю. За лічені хвилини вона може прогріти навіть площу досить великих розмірів. Принцип роботи як у тепловентилятора. Устатковано вбудованим вентилятором для забезпечення примусової циркуляції повітряних потоків. На вході проводиться забір холодного повітря, а після нагрівання йде його відтік на виході. Корпус пристрою виконується із металу. Встановлюють прилади зазвичай на підлозі.

Прилади бувають різними за потужністю. Залежно від того, які саме площі обігріватимуться, може бути придбаний пристрій потужністю від 1 до 20 кВт. Пристрої бувають, залежно від палива, що застосовується:

  • газовими;
  • дизельними;
  • інфрачервоними;
  • багатопаливними;
  • електричними - зі спіраллю або ТЕНом як нагрівальний елемент.

Теплова гармата

Використовуються теплові гармати найчастіше для обігріву неопалюваних приміщень. Застосовують для опалення гаражів, теплиць, ангарів, складів, приміщень виробничого призначення. Іноді ними обігрівають заміські будинки. Тільки частіше у приватних будинках їх застосовують за необхідності швидкого прогрівання холодного приміщення, але не використовують на постійній основі. Дуже зручний цей прилад для просушки оштукатурених стін та шпалер після проведення ремонту. Часто використовується і на відкритих будмайданчиках.

Які у теплових гармат плюси та мінуси

Обігрівачі даного типу мають чималу кількість переваг. Вони відрізняються міцністю, здатні працювати тривалий період, нескладні в обслуговуванні. Є переносними, через що проблем зі своїми переміщенням на інше місце чи інше приміщення зазвичай немає.

Але є у теплових гармат деякі мінуси. Серед них особливо виділяють два досить суттєві недоліки. Такі прилади:

  • обігрівають лише тоді, коли працюють, а при відключенні техніки температура у приміщенні швидко падає;
  • сильно шумлять, коли працюють, що створює для людей, що знаходяться поруч, дискомфорт.

Увага! Для опалення квартир теплові гармати краще не використовувати, тому що вони сильно шумлять. Небажано також залишати ці прилади без людей.

Конвектори: як функціонують та які бувають

З їхньою допомогою повітря в приміщенні прогрівається за досить нетривалий час. Прилади можна тримати завжди підключеними, підтримуючи температуру в будинку на зручному рівні. Працюють за принципом природної конвекції без штучного прискорення ходу повітряних мас. Холодне повітря потрапляє у прилад через нижні грати, а потім проходить через нагрівальний елемент. Коли повітря нагріється, воно теплим виходить через решітку нагорі пристрою, поширюючись потім по всьому навколишньому простору.

Конвектор

Конвектор не так швидко нагріває приміщення, як це можна зробити приладом з примусовою циркуляцією повітря, але вони компактні, не псують інтер'єр своїм виглядом, прості в управлінні і не створюють шуму, коли працюють. Їх можна надовго залишати увімкненими, щоб підтримувати комфортний мікроклімат. Користувач задає ту чи іншу температуру, і вона триматиметься після вимкнення техніки. Приміщення довго не охолоне, але водночас і зайвих витрат електрики теж не буде.

У продажу можна побачити різноманітні моделі таких обігрівачів. Ці пристрої бувають:

  • для встановлення на стіну;
  • підлоговими;
  • для вбудовування на підлогу;
  • комбінованого типу.

Такий тип обігрівальної техніки є відмінним варіантом для кімнат з вікнами великих розмірів та приміщень зі стінами зі скла, адже конвектори непогано відсікають холодні потоки повітря, що утворюються внаслідок протягів. Вони зручні для встановлення на дачах та в приватних будинках, щоб уникнути повного їх промерзання під час зимового періоду. Часто їх ставлять у приміщеннях ванних кімнат.

Порада. Конвектори можна використовувати в заміських будинках як заміну центрального опалення, встановивши в кожному приміщенні по одному приладу, з'єднавши їх за допомогою кабелю в загальний ланцюг.

Переваги та недоліки конвекторів

Конвектор – зручний та економічний прилад для обігріву житла. Серед його плюсів можна виділити:

  • надійність експлуатації;
  • здатність безвідмовно працювати довгий час;

Для регулярного опалення квартири краще вибрати конвектор

  • безпека у користуванні;
  • компактність розмірів;
  • можливість з'єднання в єдиний ланцюг кількох пристроїв;
  • нескладність монтажу.

Крім того, до безперечних плюсів можна віднести невисоку вартість таких обігрівачів, а також оснащення термостатами для регулювання температури. Серед недоліків цієї техніки можна назвати такий момент, що для прогрівання до комфортної температури потрібен певний час.

При підведенні підсумків можна сказати, що вибір тієї чи іншої виду обігрівача залежить від конкретних завдань та типу приміщення. Для квартир та заміських будинків більше підійде конвектор, оскільки його можна залишати без нагляду. А для приміщень нежитлового призначення, особливо великих розмірів, будівельних майданчиків, для швидкого разового прогрівання кімнат у будинку правильніше взяти теплову гармату відповідної потужності.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner