
Минимойка высокого давления K 5 PREMIUM POWER CONTROL 2100Вт 20-145бар 500л/час шланг 5м 13.9кг
- Нет в наличии
- Код: 1.324-573.0
17 599 ₴
- +380 (50) 993-92-11
- +380 (67) 522-59-49
- +380 (50) 014-05-35
Описание Karcher Минимойка высокого давления K 5 PREMIUM POWER CONTROL, 2100Вт, 20-145бар, 500л/час, шланг 5м, 13.9кг
Минимойка высокого давления K 5 PREMIUM POWER CONTROL, 2100 Вт, 20-145 бар, 500 л/ч, 40м?/час, 5 м, 13.92 кг 1.324-573.0. Уверенное решение самых разнообразных задач чистки высоким давлением гарантирует мобильный помощник, содержащийся в приложении Kärcher Home & Garden. Он поддерживает владельца аппарата K 5 Power Control советами и рекомендациями, предлагает ему оптимальные режимы чистки тех или иных объектов. Необходимое давление легко устанавливается вручную поворотом наконечника струйной трубки Vario Power.High pressure washer Karcher K 7 PREMIUM POWER HOME, 2100 W, 20-145 bar, 500 l/h, 40м?/h, 5 m, 13.92 kg 1.324-573.0.
For even greater control in many cleaning situations and for different cleaning objects, the user is assisted with tips and tricks from the application consultant via the Kärcher Home & Garden app. The application consultant describes the optimal pressure level for the selected cleaning object. The pressure can be manually adjusted by turning the Vario Power spray lance. The app also offers other useful functions such as assembly instructions, maintenance and care instructions, as well as the Kärcher Service portal. The device further impresses with the G160 Q Power Control spray gun and the dirt blaster. Other equipment details include the Plug ’n’ Clean detergent system for the fast and clean changeover of the detergent, the high-quality aluminium telescopic handle for comfortable transportation and space-saving storage, the Quick Connect system for effortless and time-saving connection and disconnection of the high-pressure hose and the device and the spray gun, as well as the park position for readily accessible accessories.
APPLICATION AREAS
- Bicycles
- For cleaning gardening machines and tools.
- Garden/terrace/balcony furniture
- For cleaning fences and smaller garden paths or flagstones.
- For cleaning motorcycles and scooters.
- For cleaning small cars.
- For cleaning external staircases and larger garden paths.
- For cleaning medium-sized vehicles and estate cars.
- Garden walls and stone walls
- For cleaning everything around the house and facades.








| Основные | |
|---|---|
| Производитель | Karcher |
| Гарантийный срок | 24 мес |
| Максимальное давление | 145 бар |
| Габаритные размеры | |
| Вес | 13 кг |
| Пользовательские характеристики | |
| Вес в упаковке | 16.74 кг |
| Длина провода питания | 5 м |
| Длина шланга для воды | 10 м |
| Комплектация | Пистолет / G 160 Q Power Control, Минимойка высокого давления |
| Максимальная температура воды | 40 °c |
| Мощность | 230 |
| Объем в упаковке | 0.0814 м³ |
| Особенности | Подача моющего средства |
| Производительность | 500 |
| Производительность по площади | 40 м2/ч |
| Размер в упаковке | 390 х 580 х 360 мм |
| Размеры | 414x306x588 / (Д×Ш×В) |
| Состояние | Новое |
| Тип | Минимойка, Мойка высокого давления |
- Цена: 17 599 ₴








